20-te urodziny marki JIMMY CHOO!

Marka zasłynęła z produkcji wysokiej klasy obuwia, uwielbianego przez gwiazdy Hollywood. W sumie, szpilki marki JIMMY CHOO błyszczały na czerwonym dywanie aż 618 razy i pokonały dystans około 47 mil! Obecnie, oprócz butów, marka zajmuje się produkcją akcesoriów pożądanych przez kobiety na całym świecie, między innymi okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Marka wywodzi się od nazwiska malezyjskiego projektanta i szewca obuwia - Jimmy’ego Choo, który na początku lat 90. postanowił otworzyć swój pierwszy sklep z butami w Londynie. Jego talent połączony z wielką pasją został szybko dostrzeżony. W roku 1996, redaktor brytyjskiego, Vogue Tamara Mellon, stała się współzałożycielką oraz dyrektor kreatywną marki Jimmy Choo. Wspólnie stworzona kolekcja odniosła ogromny sukces i stała się pożądana przez gwiazdy światowego formatu. Wśród wielbicielek marki znalazła się m.in. Księżna Diana.

Malezyjski designer Jimmy Choo wielokrotnie udowadniał światu, że ma nadzwyczajny talent. Damskie buty sygnowane jego nazwiskiem są obiektem pożądania mi-lionów kobiet, perfumy tej marki rozpalają namiętności, a biżuteria i akcesoria wieńczą stylistyczne dzieło. Wśród perełek, które wychodzą z jego pracowni są także luksu¬sowe okulary przeciwsłoneczne i oprawy korekcyjne.

Nowa kolekcja optyczna Jimmy’ego Choo twórczo rozwija wcześniej wypracowane i lubiane wzorce. Widać w niej fascynację niezwykle kobiecymi motywami, takimi jak faktura skóry egzotycznych zwierząt (w tym słynna „panterka”), złocenia i metaliczne detale. Są rów¬nież o wiele bardziej śmiałe elementy – np. wykonane z metalu i kryształków kwiatowe ornamenty na rogach oprawek lub metaliczne brwi z „pikowaną” strukturą. I choć te konstrukcje wydają się kruche, to tylko pozory. Najwyższej jakości acetat i metal sprawiają, że okulary Jimmy’ego Choo są wytrzymałe. Jimmy Choo w uznaniu zasług dla światowej mody otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego.

 

 

 

Wróć

Copyright 2014r. Viscom. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: