HUGO BOSS jest marką założoną w 1923 przez Hugo Ferdinanda Bossa w Metzingen pod Stuttgartem w Niemczech. W 1931 roku kryzys finansowy doprowadził firmę do bankructwa, jednak już w rok później Hugo Boss reaktywował swoja działalność i niechlubnie zasłynął produkcją mundurów oraz garniturów dla hitlerowskich Niemiec. Po drugiej wojnie światowej i śmierci założyciela firma była kolejny raz bliska upadku.

Przełomem dla marki okazała się obecność na wyścigach Formuły 1. Wówczas w garnitury tej marki ubierali się najlepsi kierowcy, a ich sentyment do wyrobów z Metzingen szybko udzielił się szerszym rzeszom fanów motorowych sportów. Dekadę później Boss był już jednym z najbardziej rozpoznawalnych marek męskich w skali globalnej.

Bieżącą filozofią domu mody, Hugo Boss jest tworzenie współczesnej mody męskiej i damskiej w oparciu o najwyższą, jakość tkanin i ze szczególnym przywiązaniem do detali. Znakiem rozpoznawczym tej marki jest doskonałe połączenie nowoczesnego minimalizmu z detalami zapożyczonymi nawiązującymi do mody codziennej.

W latach 80. marka rozszerzyła ofertę o segment kosmetyków selektywnych, okularów słonecznych, oprawek optycznych. Aktualnie Hugo Boss to imperium mody, które produkuje i sprzedaje pod różnymi liniami oraz markami.

Na terenie Polski znajduje się 9 firmowych sklepów tej marki: w Łodzi, Krakowie, Warszawie, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy oraz outlet w Piasecznie k/Warszawy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą opraw Boss po zalogowaniu w Strefie Optyka.

Nowości

korekcyjne korekcyjne

BOSS 0831 2Q7

przeciwsłoneczne przeciwsloneczne

BOSS 0922S 086-LA

korekcyjne korekcyjne

BOSS 0923 807

korekcyjne korekcyjne

BOSS 0928 BU0

przeciwsłoneczne przeciwsloneczne

BOSS 0929S PJP-KU

przeciwsłoneczne przeciwsloneczne

BOSS 0934NS 4IN-70

Copyright 2014r. Viscom. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: