Marka wywodzi się od nazwiska jej założyciela – projektanta Marca Jacobsa i została założona w 1984 roku w Nowym Jorku. Dwa lata później powstała pierwsza kolekcja odzieży i dodatków w miejskim klimacie, przeznaczona dla pewnych siebie młodych ludzi, którzy odważnie lubią podkreślają swoją indywidualność.

Momentem przełomowym dla marki okazała się kolekcja zaprojektowana dla Perry Ellis w 1992, a także powierzenie Marcowi Jacobsowi roli dyrektora kreatywnego Louis Vuitton. Projektant tworząc przez 16 lat, odzież i dodatki dla tego luksusowego domu mody, rozsławił nie tylko swoje nazwisko, ale też własną markę. W 2013 roku, projektant zrezygnował z funkcji kreatywnego, aby zająć się rozwojem marki Marc Jacobs i jej młodszej linii Marc by Marc Jacobs. Aktualnie marka Marc Jacobs jest na znana na całym świecie i pożądana przez gwiazdy.

Filozofią tej marki jest manifestowanie sprzeciwu wobec konwenansom w buntowniczym i młodzieńczym duchu miejskim. Motywem przewodnim powtarzającym się w kolekcjach jest eklektyzm oraz połączenie amerykańskiego stylu vintage z inspiracjami pop-kultury.

Projekty tej marki są bardzo charakterystyczne: bogate wykończenia i aplikacje, liczne dekoracje i widoczna ekspozycja logo, a także inspiracje wzornictwem lat 80 oraz użycie pasów –najbardziej kultowego wzoru dla Marca Jacobsa.

Marka Jacobs to obecnie modowe imperium. Poza kolekcją damskiej i męskiej odzieży, można znaleźć szeroki wybór dodatków: butów, torebek, zegarków, okularów, perfum.

W Polsce dostępne są kosmetyki selektywne w popularnych perfumeriach, a także zegarki i okulary w wybranych salonach optycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą opraw Marc Jacobs po zalogowaniu w Strefie Optyka.

 

Okulary są dostępne w wybranych salonach optycznych:

WARSZAWA:

Salon Optyczny IQOptiq Zeiss Vision Expert, ul. Marszałkowska 99a

Nowości

przeciwsłoneczne przeciwsloneczne

MARC 243S 2M2-FQ

korekcyjne korekcyjne

MARC 252 807

przeciwsłoneczne przeciwsloneczne

MARC 255S J5G-FQ

korekcyjne korekcyjne

MARC 256 2O5

korekcyjne korekcyjne

MARC 260F 807

przeciwsłoneczne przeciwsloneczne

MARC 262S 2M2-IR

przeciwsłoneczne przeciwsloneczne

MARC 263S 807-VQ

Copyright 2014r. Viscom. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: